Domov / SMS pôžička

SMS pôžička

SMS pôžička ihneď je jeden z najjednoduchších spôsobov ako získať peniaze. Výhodou SMS pôžičky je okrem jednoduchosti aj rýchlosť akou dostanete peniaze na účet, ale aj fakt, že pri niektorých dostanete financie aj bez overenia registra. Dá sa získať nasledujúcou žiadosťou.

Nezáväzná žiadosť:


Máte záujem úver, ktorý si vybavíte cez mobil? Tento spôsob získania peňazí je čoraz obľúbenejší.
V čom sa líšia od iných? Rozdiel je práve v spôsobe získania. Doteraz bolo bežnou praxou osobná návšteva banky alebo nebankovej spoločnosti alebo vyplnenie online formulára, no v súčasnosti sa stávajú veľmi obľúbené SMS pôžičky. Ako to je už z názvu jasné – získate ich práve zaslaním SMS správy na určené číslo vo vopred zadefinovanom tvare a po posúdení Vašej žiadosti môžete rátať s peniazmi prakticky ihneď. Samozrejme len v prípade, že posúdenie Vašej žiadosti bude kladné.

Jasnou výhodou tohto typu je to, že celý proces je veľmi jednoduchý a k získaniu potrebujete prakticky len telefón na zaslanie textovej správy. Nemusíte teda nikam chodiť osobne, čo je práve problém u mnohých ľudí. Možno ste nemali nikdy problém s nedostatkom financií, no zrazu máte nečakané výdavky a do najbližšej výplaty Vám ostávajú ešte 2 týždne. Nechcete ísť nikoho pýtať peniaze, z Vašich známych Vám nie je nikto ochotný požičať peniaze. Práve v tejto situácií je pôžička cez SMS východiskom, keďže poskytuje anonymitu, absolútnu jednoduchosť a peniaze máte prakticky ihneď na účte.

SMS pôžička pred výplatou je ideálnym spôsobom ako preklenúť krátkodobé finančné problémy bez toho, aby ste museli riešiť zbytočnú byrokraciu spojenú s vybavovaním v banke, kde sa nevyhnete dokladovaniu príjmu a taktiež overeniu registra neplatičov. Nebankovky takéto prísne kritéria na kladné posúdenie nemajú. Zoberte Váš mobil alebo smartfón do ruky a pošlite vyplnený formulár ešte dnes!

Ihneď

SMS pôžička ihneď na účet vyrieši Vaše finančné ťažkosti, keďže jednou SMS správou získate peniaze okamžite na Váš účet. Rýchlosť prijatia peňazí pri type ihneď na účet závisí od mnohých faktorov, medzi ktoré patrí napríklad to, kde máte v súčasnosti bankový účet a či v danej banke má účet aj nebanková spoločnosť, ktorá Vám poskytne SMS pôžičku ihneď. V prípade, že nebankovka má účet v rovnakej banke, tak môžete rátať s peniazmi ihneď na účet. V praxi to znamená, že peniaze z SMS pôžičky máte do 10 minút, v horšom prípade do 24 až 72 hodín.

Nikdy predtým nebolo možné získať peniaze tak rýchlo ako to je možné s týmto spôsobom, ktorý možno zaradiť medzi najrýchlejšie úvery celkovo. Celý proces je veľmi jednoduchý a zvládnu ho aj osoby, ktoré nemajú veľké technické zručnosti. Ak potrebujete peniaze hneď, tak ide o správnu voľbu.

Stačí Vám len mobilný telefón / smartfón a môžete čerpať pôžičku cez SMS ihneď po zaslaní krátkej textovej správy. Spolu s online žiadosťou je tento spôsob veľmi jednoduchý a hlavne veľmi rýchly. Nestrácajte teda čas zbytočnými návštevami pobočiek bánk alebo nebankových spoločností. Zašlite správu z pohodlia Vášho domova a ihneď získajte bezúčelový úver.

Pre nezamestnaných

SMS pôžičky pre nezamestnaných poskytujú možnosť získania peňazí bez dokladovania príjmu. Práve pre nezamestnaných je problematické sa dostať k finančnej pomoci, keďže v banke vyžadujú potvrdenie o príjme a pri mnohých nebankovách sú podmienky udelenia rovnako prísne. Nebankové SMS pôžičky pre nezamestnaných sú teda ideálnym riešením pre ľudí, ktorí si potrebujú požičať malú sumu, no nemajú v súčasnosti žiaden príjem, prípadne ho nevedia zdokladovať. Nemusí sa teda jednať len o nezamestnaných, môže ísť aj o dôchodcov, študentov pracujúcich na dohodu, ZŤP, živnostníkov (SZČO) alebo podnikateľov, ktorí nemajú žiaden doklad o príjme, prípadne ho účtovne optimalizujú na najnižšiu možnú úroveň.

Pre nezamestnaných, ktorí hľadajú spôsob ako si jednoducho a bez zbytočnej byrokracie požičať malý finančný obnos, predstavujú teda jeden z mála spôsobov ako si požičať peniaze. Pritom k vybaveniu stačí len mobilný telefón, z ktorého zašlete textovú správu vo vopred určenom formáte na číslo poskytovateľa.

Bez registra

Jednou z najčastejších otázok je to, či sú SMS pôžičky bez registra, resp. bez jeho overovania a nahliadnutia zo strany nebankovej spoločnosti. Na túto otázku je pozitívna odpoveď, keďže väčšina nebankoviek neoveruje register dlžníkov. Nemusíte sa teda obávať toho, že Vám nebude poskytnutá ak už v súčasnosti máte zápis v registri neplatičov, prípadne dlhujete sociálnej alebo zdravotnej poisťovni. Aj napriek tomuto všetkému je možné získať ju bez kontroly registra.

Aj keď v súčasnosti existuje rýchla SMS pôžička bez registra, tak si požičiavajte len vtedy, keď ju budete schopný splácať!

Rýchle – do 10 min

Ako rýchlo potrebujete peniaze? Rýchla SMS pôžička do 10 min dáva možnosť hneď disponovať s požičanou sumou peňazí, takže môžete zaplatiť aj ozaj súrne faktúry alebo iné dlhy. Celý proces trvá do 10 minút vtedy, keď zašlete online žiadosť, ktorá bude automaticky vyhodnotená a po kladnom vyhodnotení Vašej žiadosti budú zaslané peniaze na Váš účet. V prípade, že máte bankový účet v rovnakej banke ako nebanková spoločnosť, tak peniaze máte do 10 min na Vašom účte. V niektorých prípadoch môže tento proces trvať výrazne dlhšie od 24 hodín do viacero dní. Najrýchlejšiu SMS pôžičku dostanete v pracovný deň, keďže počas víkendu alebo sviatkov nemusia prebiehať bankové prevody.

Faktory, ktoré ich ovplyvňujú:

 • banka, v ktorej máte bankový účet Vy a taktiež banka spoločnosti, ktorá Vám poskytuje úver
 • pracovný deň/víkend/štátny sviatok
 • v pracovnom čase/mimo pracovného času

Ak hľadáte takýto finančný produkt, tak si najprv overte, či daná nebankovka vedie bankový účet v rovnakej banke ako Vy.

Aj cez víkend

Potrebujete peniaze súrne aj cez víkend? Niektoré nebankové spoločnosti ponúkajú SMS pôžičky aj cez víkend. Túto možnosť si môžete overiť priamo na stránke konkrétnej nebankovky. Ak teda potrebujete financie súrne v sobotu alebo nedeľu, tak sa nemusíte obávať toho, že budete musieť čakať do pondelka. To všetko vďaka SMS pôžičkám, ktoré je možné získať aj cez víkend.

Na 30 dní

Hľadáte SMS pôžičku na 30 dní? Mali by ste vedieť, že väčšina úverov získaných prostredníctvom textovej správy z Vášho mobilného telefónu má krátku dobu splatnosti, väčšinou do 30, resp. 31 dní. To radí SMS pôžičky medzi krátkodobé pôžičky, pre ktoré je typická krátka doba splatnosti, vyššia úroková miera/RPMN a voľnejšie podmienky získania. V prípade, že nedokážete splatiť Vašu dlžobu do 30 dní, tak môžete požiadať nebankovku o predĺženie doby splatnosti, čo bude samozrejme dodatočne spoplatnené.

Na účet

Väčšina ľudí potrebuje peniaze na svojom účte a preto uprednostňuje vyplatenie SMS pôžičky na účet pred vyplatením peňazí na ruku v hotovosti. Finančnou hotovosťou na bankovom účte môžete okamžite pokryť všetky nezaplatené faktúry a iné záväzky. Nezabúdajte na fakt, že pred podaním žiadosti o SMS pôžičku by ste si mali skontrolovať to, v akej banke má daná nebankovka svoj bankový účet. V prípade, že nebanková spoločnosť disponuje bankovým účtom v rovnakej banke ako Vy, tak môžete rátať s tým, že peniaze na účet získate prakticky do 10 minút. V prípade, že nebankovka neeviduje bankový účet v banke ako Vy, tak celý bankový prevod môže trvať 24 hodín, prípadne aj viacej.

Nonstop

Ešte pred pár rokmi ste boli pri hľadaní obmedzený otváracími hodinami pobočiek bank alebo nebankových spoločností. Tieto časy sú preč a dnes sú k dispozícií SMS pôžičky nonstop, ktoré Vám dávajú príležitosť ich získať prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek. Nezáleží teda na tom, či sa nachádzate v odľahlej dedine alebo v meste ako Košice, Poprad… Prípadne je po pracovnej dobe – stačí Vám mobilný telefón a zaslaním textovej správy vo vopred určenom formáte môžete okamžite získať úver. Je dobrou možnosťou ako si kúpiť tovar na splátky.

Úroková sadzba, RPMN, doba splatnosti, podmienky…

Čo je nutné preveriť pri žiadosti o úver? V prvom rade by ste mali dôkladne preštudovať za akých podmienok Vám veriteľ poskytuje financie, keďže po podpísaní zmluvy súhlasíte so všetkým, čo sa nachádza v zmluve. Najjednoduchším riešením je zvolenie renomovanej a serióznej spoločnosti.

Dôležitá je taktiež úroková sadzba, respektíve ročná percentuálna miera nákladov (RPMN), ktorá zahrňuje okrem úrokovej sadzby aj všetky poplatky spojené so získaním pôžičky. Úroková sadzba a RPMN ale nie sú veľmi smerodajné ukazovatele, keďže sú prepočítavané na obdobie jedného roka a pri pôžičkách s krátkou dobou splatnosti (30 dní) môžu byť značne skresľujúce. Preto sa zamerajte hlavne na výslednú sumu, ktorú budete musieť splatiť a zvážte, či ju budete schopný splatiť za dohodnutých podmienok v dohodnutej dobe splatnosti. Ak sa Vám ponuky nepozdávajú, tak skúste aj nákup na splátky.

Nemám dostatok peňazí na splatenie

Situácia, ktorej sa aj napriek dôslednému plánovaniu nedá nikdy 100% vyhnúť. Nemusíte sa teda obávať, že sa ihneď dostanete do exekúcie, v prvom rade by ste mali zachovať pokoj a rozvahu. Kontaktujte svojho poskytovateľa pôžičky a oznámte mu fakt, že nie ste schopný splatiť danú sumu v dohodnutom termíne. Každá seriózna nebankovka Vám poskytne možnosť predĺženia doby splatnosti, čo je ale samozrejme dodatočne spoplatnené. Snažte sa teda vopred dôkladne zvážiť Vašu finančnú situáciu a úver si berte len vtedy, keď ste si istý tým, že ju budete schopný splácať.

Nebankové spoločnosti poskytujúce SMS pôžičky

Ak sa rozhodnete pre SMS pôžičku, tak najviac času by ste mali venovať výberu správnej a serióznej nebankovke, čím sa vyhnete zbytočným komplikáciám, ktoré by mohli nastať pri jednaní s nesérioznou firmou. Medzi overené nebankové subjekty patria na Slovensku spoločnosti ako Ferratum alebo Minipôžička. Pôžičku od týchto spoločnosti môžete čerpať aj priamo cez Peniazomat. Nech sa rozhodnete pre akúkoľvek z týchto spoločností, tak neurobíte chybu, keďže všetky z menovaných sú etablované nebankovky.

Odporúčame Vám obmedziť výber len na overené nebankové spoločnosti. Nikdy neplaťte žiaden poplatok vopred.

16 komentárov

 1. Dobri den chcela bi som vas poprosit je mozne dostat uver ket som na materskej dovolenke surne si potrebujem pozicat vsade mi odmietaju dakujem

 2. Dobry den som na materskej a potrebujem surne pozicat vsade mi zamietaju dakujem

 3. Doplnila by som do textu odsek o prvej pôžičke zdarma. Spoločnosť CreditOne a aj ďalšie nebankovky (napr. Ferratum) ponúkajú produkt pre nových klientov s názvom prvá pôžička zdarma. Zákazník si môže požičiať prvýkrát zdarma, bez poplatkov a úrokov. Finančný obnos je nutné včas splatiť. Maximálna výška prvej pôžičky zdarma v prípade spoločnosti CreditOne.sk činí 180 €.

 4. Credit One neposkytuje pozicky. Ferratum ma vysoke poplatky a smscredit da, ale v pripade omeskania ziadne pochopenie iba vyhrazky a hned blokuju, takze nemate sancu sa dostat na 3 uroven, kde su nizsie poplatky. Smscredit zatial nema licenciu a nemoze poskytovat pozicky. Uz ich dobieha legislativa a dobehne ich aj sud.

 5. Dobrý deň viplnam si žiadost lenže keď zadám tel.čilo tak mi to nejde odoslať prečo?

 6. dobry den mam zaujem o pozicku do 10min je to realne

 7. Mam zaujem o pozicku do 10min. surne

 8. Potrebujem poiciat 2000€ len som v registri neplaticov da sa s tym nieco robit viem splacat aj tyzdenne dakujem

 9. Dobri den mam zaujem o pozickomat jeto realne

 10. Dobry den potrebujem surne dnes zaplatiť jednu dôležitú uhradu požiadal som o pôžicku prosim môžete sa mi vyjadrit ci je možnost pôžicku od vas dostať ? Velmi vas prosim o pomoc

 11. dobry den mohli by ste nam poradit som zatial nezamestnana kde by som mohla poziadat o uver 900eur splatenim 12mesiacov,nemam po minim.100eur,bez rucenia,dokladovania prijmu..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *