Domov / Pôžičky pre nezamestnaných

Pôžičky pre nezamestnaných

Pôžička pre nezamestnaných ihneď, je niečo, čo veľa spoločností sľubuje, no málokto to dokáže aj dodržať. U nás nemusíte mať žiaden príjem, no napriek tomu si môžete podať online žiadosť o rýchle pôžičky bez ručenia. Aj formou SMS a do 24 hodín.

Nezáväzná žiadosť:


Ste nezamestnaný a nikde Vám nechcú poskytnúť úver? Nezúfajte, máme pre Vás pôžičky pre nezamestnaných!

Práve táto skupina ľudí potrebuje často požičať peniaze, no ich jediným príjmom sú sociálne dávky. Nemôžu teda dokladovať svoj príjem ako napríklad zamestnanci a väčšinou nemôžu ani ručiť svojim majetkom. Táto východisková situácia im zabraňuje získať úver v banke, keďže tie vyžadujú potvrdenie o príjme. Musia sa teda obrátiť na nebankové subjekty. Tie sú pri posudzovaní bonity žiadateľa značne tolerantnejšie, no aj pri nebankovkách treba nutne rátať s tým, že pre nezamestnaných sa poskytujú väčšinou len na malé sumy, väčšinou do 350 € a s krátkou splatnosťou – okolo 31 dní, respektíve jeden mesiac. Po overení Vašej platobnej disciplíny a splatení Vám väčšina nebankoviek zvýši hranicu maximálnej sumy peňazí, ktorú si môžete požičať.

Ihneď a rýchle

Pôžičky pre nezamestnaných ihneď poskytuje viacero nebankových spoločností, takže získať peniaze nie je problém aj keď ste momentálne nezamestnaný. Stratili ste zamestnanie a prišli Vám nečakané výdavky, ktoré musíte ihneď zaplatiť? Túto situáciu môžete riešiť práve týmto spôsobom, keďže väčšina nebankových spoločností schvaľuje žiadosti automaticky, čo zaručuje možnosť mať peniaze na účte ihneď, respektíve do pár minút. Takéto rýchle nebankové pôžičky pre nezamestnaných poskytuje viacero spoločností, no pri výbere treba byť značne opatrný. Dôkladne si preverte spoločnosť, od ktorej si plánujete požičať peniaze. Žiadna seriózna spoločnosť nebude požadovať žiadne poplatky vopred! Práve pri hľadaní nebankovej spoločnosti, ktorá poskytuje rýchle pôžičky pre nezamestnaných existuje viacero spoločností, ktorých podmienky nie sú veľmi výhodné pre ich žiadateľov. Pozor si dávajte aj pri nákupe na splátky.

Ak potrebujete peniaze okamžite, tak si overte hlavne to, či ma daná nebanková spoločnosť bankový účet v banke, v ktorej máte účet aj vy. To umožní získanie pôžičky ihneď, aj pre nezamestnaných. Jednotlivé nebankovky, ktoré poskytujú rýchle pôžičky pre nezamestnaných, zverejňujú zoznam bánk, v ktorých majú účty, na svojej webovej stránke.

Potrebujete pôžičku ihneď pre nezamestnaných? Tak potom dbajte na:

 1. výber správnej nebankovej spoločnosti, overte si ohlasy ich zákazníkov na internete, prípadne sa pozrite na náš výber spoločností na Peniazomate
 2. overte si, či daná nebanková spoločnosť vedie bankový účet v rovnakej banke ako Vy
 3. neplaťte žiadne poplatky vopred!

Bez ručenia

Pôžičky pre nezamestnaných bez ručenia sú nepísaným štandardom, ktorý súvisí aj s faktom, že nezamestnaní žiadajú väčšinou krátkodobé pôžičky, ktoré sú bez ručenia. Nemusíte sa teda báť, že budete musieť ručiť nehnuteľnosťou (napríklad Váš dom) alebo hnuteľným majetkom ako Vaše auto.

Nebankovky poskytujú takéto pôžičky bez ručenia práve preto, lebo vedia odhadnúť situáciu ľudí, ktorí sú nezamestnaní a nemôžu si dovoliť ručiť za danú sumu. Nemusíte byť teda zúfalý z toho, že banky chcú okrem dôkladného preverenia Vášho príjmu aj to, aby ste ručili za požičané peniaze majetkom, jednoducho sa obráťte na nebankové firmy, ktoré tieto veci vôbec nepožadujú a nepreverujú.

Tieto pôžičky sú určené aj pre nezamestnaných pracujúcich na dohodu alebo pracujúcich v skúšobnej dobe.

Bez dokladovania príjmu

Potrebujete peniaze ale nemáte doklad o žiadnom príjme, lebo ste nezamestnaný a žijete zo sociálnych dávok? Pôžičky pre nezamestnaných bez dokladovania príjmu sú potom tou správnou voľbou. Nikto neskúma Váš príjem, kde pracujete a iné veci, ktoré sú typické najmä pre bankové úvery. Samozrejme, bez potvrdenia o príjme môžete uvažovať len nad krátkodobými, resp. rýchlymi do nízkej sumy. Slúžia najmä na preklenutie krátkeho obdobia.

Nezabúdajte, že aj keď pri týchto nemusíte nijako dokladovať Váš príjem, tak by ste aj tak mali dbať na to, že o ne požiadate len vtedy, keď ste si istý, že ju budete schopný splácať v dohodnutom termíne.

Online

Je Vám nepríjemné ísť niekam osobne žiadať o peniaze? To ani nemusíte, môžete využiť pôžičky pre nezamestnaných online, kde prostredníctvom online žiadosti vybavíte pôžičku cez internet. Stačí vyplniť požadované údaje, ktoré budú posúdené a v prípade, že bude Vašej žiadosti vyhovené, tak dostanete peniaze na účet.

Online pôžičky sú u nezamestnaných čoraz populárnejšie, keďže okrem anonymity poskytujú možnosť vybrať si overenú nebankovú spoločnosť, nech bývate kdekoľvek. Sú teda mnohokrát bezpečnejšie ako klasické, kde ste obmedzený menším výberom firiem, ktoré sú Vám ochotné požičať peniaze. Online pôžičky pre nezamestnaných teda poskytujú viacero výhod, ktoré sú práve pre nepracujúcich ľudí veľmi zaujímavé.

Vyplatenie financií prebieha najčastejšie prevodom na účet, no pri niektorých môžu nezamestnaní rátať s peniazmi na ruku. No tento spôsob je na ústupe z viacerých dôvodov. V súčasnosti disponuje bankovým účtom väčšina obyvateľstva, takže odporúčame tento spôsob vyplatenia.

Do 24 hodín

Potrebujete nutne zaplatiť opravu auta? Nečakaná oprava Vašej nehnuteľnosti, no nemáte žiaden príjem? Pôžičky pre nezamestnaných do 24 hodín dokážu pomôcť v takejto situácií, keďže peniaze máte doslova do 24 hodín na účte. V skutočnosti to môže byť aj kratšie, napríklad aj 10 minút, no v niektorých prípadoch musíte rátať s tým, že peniaze budete mať až o pár dní. Každý prípad je individuálny.

SMS

Nemáte internet a potrebujete si požičať peniaze? Prípadne máte internet len v mobile a nefunguje Vám správne online formulár? Potom tu máte možnosť požiadať SMS pôžičky pre nezamestnaných. Funguje to je jednoducho. Pošlete SMS vo vopred určenom tvare na číslo, ktoré nájdete na webe nebankovky, od ktorej si chcete požičať, počkáte na schválenie Vašej žiadosti a obratom Vám pošlú financie na Váš účet. Samotná SMS správa obsahuje všetky náležitosti, vrátane sumy, ktorú si chcete požičať.

SMS pôžičky pre nezamestnaných sú spolu s online spôsobom získania veľmi populárnou metódou, ktorá sa každým dňom teší čoraz väčšej popularite.

Najlepšie nebankovky

Veľkú pozornosť venujte správnemu výberu nebankovej spoločnosti, od ktorej si vezmete financie. Neodporúčame spoločnosti, ku ktorým nemôžete nájsť žiadne spätné ohlasy a už vôbec nie spoločnosti, na ktoré nachádzate negatívne ohlasy. Výber správnej nebankovky Vás ochráni pred mnohými problémami, ktoré by mohli prísť v prípade nesérioznej firmy. Na Peniazomate Vám môžeme odporučiť spoločnosti ako Pôžičkomat, Ferratum a CreditONE. Každá z týchto spoločností poskytuje pôžičky pre nezamestnaných za veľmi výhodných podmienok.

V prípade záujmu môžete požiadať o daný produkt v ktorejkoľvek z menovaných spoločností aj priamo prostredníctvom Peniazomatu, napríklad cez online formulár na začiatku tejto stránky.

Ukážkový prípad pôžičky pre nezamestnaných vo vybraných nebankových spoločnostiach, pričom ide o nezamestnaného, ktorý žiada prvykrát online. Niektoré nebankovky poskytujú takýmto záujemcom prvý úver bez akéhokoľvek úroku. Takže splatíte len toľko, koľko ste si požičali.

Pôžičkomat CreditONE Ferratum
Požičaná suma 150 € 150 € 150 €
Splatnosť 20 dní 20 dní 20 dní
Koľko musíte vrátiť 152,12 € 150 € 152,38 €

Nemám dosť peňazí na zaplatenie – čo teraz?

Zachovajte rozvahu a kľud. Snažte sa čím skôr upozorniť na túto skutočnosť Vášho poskytovateľa pôžičky a dohodnite sa na nových podmienkach, s novým dátumom splatnosti. Takúto možnosť poskytuje väčšina nebankových subjektov. Treba však rátať s tým, že výsledná suma, ktorú zaplatíte bude vyššia než v prípade, že by ste ju splatili načas. Aj samotná zmena dátumu splatnosti je väčšinou spoplatnená ďalším poplatkom.

RPMN, úroková sadzba, poplatky… na čo si dávať pozor?

Pri každej požičanej sume by ste si mali zobrať dostatok času na detailné preštudovanie podmienok, za akých beriete danú ťarchu. Zvykne sa sledovať úroková sadzba, prípadne ročná percentuálna miera úrokov (RPMN), ktorá vyjadruje koľko percent “preplatíte” vrátane poplatkov a úrokov, ale pri pôžičkách pri nezamestnaných sú tieto údaje značne zavádzajúce. Jedná sa predovšetkým o rýchle s krátkou dobou splatnosti, pri prepočte na ročnú úrokovú sadzbu, prípadne RPMN, dostávame veľmi vysoké čísla… Preto osobne odporúčame zvážiť hlavne výslednú sumu, ktorú máte splatiť a hlavne Vašu finančnú situáciu, v ktorej sa momentálne nachádzate.

Hlavne nezamestnaní by si mali dávať veľký pozor na to, či budú schopní splácať. Taktiež neplaťte nikdy žiadne poplatky vopred!

11 komentárov

 1. dobri den citalasom pozicku pre nezemestnanih ked mozem tak hcelabisom vibrat dakujem catlosova volatemi

 2. dobry den uz druhy krat som vyplnila ziadost a nikto sa mi neozval tak poprosim Vas ozvete sa mi surne ma tlaci cas Dakujem

 3. Simona Taratutova

  Dobry den poziadala som o pozicku ale chcela by som vas poprosit aby ste mi volali az po 19.30 dakujem.

 4. dobry den kde sa mam obratit ked chcem pôžičku

 5. Dobry den som na rodicovskom prispevku a nemozem si vibavit pozicku.prosim piradte

 6. Chcem sa opytat.Vznikol mi dlh na zdravotnej.Nepracujem prijem mam tak 100e mam priatela dcerku.Chcem sa opytat aka je sanca ze mi to schvalite?

 7. dobry den aj ja som na rodicovskom prispevku potrebovala by som pozicat 300 eur poradite prosim dakujem

 8. Dobry den viplnila som ziadost a nikto mi este nezavolal tak prosim vam ozvite sa mi Dakujem

 9. Dobrý deň som nezamestnaná mám len soc.davky 120€ mala by som záujem o pôžičku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *