Domov / Pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra

Pôžičky bez registra sú vhodné pre ľudí, ktorí majú zápis v registri dlžníkov a nemôžu nájsť spoločnosť, kde by boli ochotní požičať. Väčšinou ide nebankové pôžičky bez registra online, ktoré sa vyznačujú tým, že sú rýchle, dostanete ich prakticky ihneď na účet.

Nezáväzná žiadosť:


Potrebujete pôžičku bez registra, keďže momentálne máte zápis v registri dlžníkov a nechcú Vám nikde požičať? Nezúfajte, stále ju máte možnosť získať . Nemôžete ale rátať s tým, že si budete môcť požičať veľkú sumu peňazí. Pôžičky bez registra sú väčšinou len rýchle úvery, ktoré sú obmedzené sumou do 350 € a dobou splatnosti do 31 dní. Ak si potrebujete požičať viacej peňazí, tak Vašou jedinou cestou je zvolenie takej, kde ručíte svojim majetkom, najčastejšie nehnuteľnosťou. V oboch prípadoch ide o nebankové pôžičky bez registra.

Čo vlastne znamená pôžička bez registra? Je to vlastne každá, pri ktorej si veriteľ neoveruje Vašu platobnú disciplínu v registri, v ktorom sa nachádzajú práve ľudia, ktorí v minulosti mali ťažkosti so splácaním požičaných peňazí. Samotný register neplatičov má formu databázy, pričom neexistuje len jeden register, no je ich viacero. Najvýznamnejšie sú tieto:

 • Centrálny register dlžníkov CERD
 • Záujmové združenie právnických osôb SOLUS
 • Univerzálny register CRIF
 • Spoločný register bankových informácií SRBI
 • Nebankový register klientských informácií NRKI
 • Register bankových úverov a záruk RBUZ
 • menšie registre jednotlivých poskytovateľov

Registre môžu byť pod správou bánk alebo nebankových spoločností, môžu byť zamerané na fyzické alebo právnické osoby, no takéto striktné rozdelenie neplatí vždy, keďže napríklad Centrálny register dlžníkov CERD spojil banky a nebankovky, resp. ich databázy pod jeden register. To znamená, že ak ste nesplatili svoj dlh v banke, tak Vám bude odmietnutá ďalšia pôžička aj v nebankovke (ak sa kontroluje register neplatičov).

Zápis do registra neplatičov môžete získať veľmi ľahko, stačí že sa omeškáte s platbou za Vašu terajšiu pôžičku. Nie je určená minimálna suma, od ktorej by sa robil zápis, čo v skutočnosti znamená, že do registra neplatičov sa dostanete prakticky ihneď ako nesplatíte včas akýkoľvek veľký záväzok.

Jednotliví veritelia posudzujú zápis v registri individuálne. Napríklad ak banka pri kontrole registra zistí, že ste dlžníkom, tak vo väčšine prípadov môžete očakávať negatívnu odpoveď na Vašu žiadosť. Pri nebankových spoločnostiach to je veľmi individuálne, niekde Vás okamžite odmietnu, niekde sa register vôbec nekontroluje a niekde Vám požičajú, no budete musieť rátať s vyššou úrokovou sadzbou.

Banka alebo iná spoločnosť nemôže nahliadnuť do registra bez Vášho súhlasu, ten udeľujete zvyčajne spolu pri podávaní žiadosti . Nemá zmysel neudeľovať súhlas, keďže ste potom považovaný za osobu, ktorá má zápis v registri.

Nebankové

Nebankové pôžičky bez registra sú prakticky Vašim jediným spôsobom ako si požičať peniaze. Záleží to však od konkrétnej nebankovej spoločnosti a od konkrétneho produktu. Bez kontroly registra sa obídete najmä pri rýchlych úveroch na malé sumy a s rovnakým prístupom môžete rátať pri tých, pri ktorých ručíte napríklad svojou nehnuteľnosťou. Nebankovému subjektu taktiež nemusíte dokladovať účel použitia požičanej sumy, keďže ide o bezúčelový úver pre každého.

Pri nebankových pôžičkách bez kontroly registra je nutné dbať na správny výber vhodnej nebankovky, keďže môžete ľahko naraziť na spoločnosť, ktorej praktiky sú síce vrámci zákona, alebo na jeho hrane, no možno ich označiť za neetické. Preto zvoľte overenú a renomovanú nebankovku a vyhnite sa zbytočným komplikáciám. Niektoré poskytujú aj nákup na splátky. Takéto nebankové spoločnosti, ktoré nekontrolujú register dlžníkov, resp. úverový register a sú overené tisíckami spokojných klientov môžete nájsť aj priamo na Peniazomate. Nebankové pôžičky bez registra teda možno čerpať od takých spoločností, kde sa nemusíte báť neférového jednania.

Nech sa už rozhodnete pre akúkoľvek nebankovú spoločnosť, dbajte hlavne na fakt, že u žiadnej serióznej spoločnosti neplatíte žiadne poplatky vopred!

Rýchle a ihneď

Práve rýchle pôžičky bez registra sa stávajú čoraz populárnejšími, keďže sú udeľované veľmi rýchlo z dôvodu automatického vyhodnotenia Vašej žiadosti a okamžitého odoslania peňazí na Váš účet. Celý proces môže trvať od 10 minút do 24 hodín. Slúžia na preklenutie krátkeho časového obdobia, zvyčajne do najbližšej výplaty. Ak potrebujete rýchlu nebankovú pôžičku bez skúmania registra dlžníkov, tak môžete rátať zvyčajne so sumou zvyčajne do 300 až 350 € a krátkou dobou splatnosti v dňoch až týždňoch, maximálne do 31 dní. Nevýhodou je vyššia úroková sadzba a ročná percentuálna miera nákladov (RPMN).

Ide o najrýchlejšie pôžičky bez overovania úverového registra, takže ich možno jednoznačne odporučiť v situáciach, keď Vám ide o to, aby ste mali peniaze na účte prakticky ihneď. Aj pri tomto type je nutné dbať na správny výber nebankovky a dávať si pozor na jednotlivé podmienky uvedené v zmluve. Rovnako by ste nemali platiť žiadne poplatky vopred.

Potrebujete pôžičku bez registra ihneď? Skúste teda jednú zo spoločností, ktorú môžete nájsť na začiatku tohto článku a peniaze máte ešte dnes!

Online

Pôžičky bez registra online označujú také, ktoré môžete získať online žiadosťou a nekontroluje sa pri nich register dlžníkov. Môže ísť o krátkodobé/rýchle, no taktiež to môžu byť s ručením nehnuteľnosťou. Spoločným znakom je to, že ich vybavíte cez internet prostredníctvom online formulára a veriteľ nenahliada do registra neplatičov.

Proces vybavenia je veľmi jednoduchý, prakticky len vyplníte jednoduchú online žiadosť, ktorú nájdete aj na začiatku tejto stránky, odošlete ju a následne Vám budú poslané peniaze priamo na účet alebo budete kontaktovaný ohľadom dodatočných informácií.

Ponuky

Hľadáte možnosť kde nájsť najlepšie pôžičky bez registra? Ponuky na ne nájdete napríklad na začiatku tejto stránky. Medzi najobľúbenejšie nebankovky v oblasti pri tých bez overovania registra patria spoločnosti Ferratum a Pôžičkomat. Ponuky od týchto spoločností sú maximálne férové a neurobíte žiadnu chybu, ak sa rozhodnete získať financie od jednej z týchto spoločností. Nebankovky ako Cetelem väčšinou overujú register dlžníkov. Prejdite si teda kompletnú ponuku jednotlivých nebankoviek a zvážte, ktorá bude pre Vás tou najlepšou voľbou. Nedá sa hovoriť o jednej najlepšej ponuke, keďže každý žiadateľ je iní a taktiež ponuka sa neustále vyvíja a mení.

Príklad ponuky pôžičiek bez overovania a kontroly registra dlžníkov:

Pôžičkomat CreditONE Ferratum
Požičaná suma 100 € 100 € 100 €
Splatnosť 10 dní 10 dní 10 dní
Koľko musíte vrátiť 100,7 € 100 € 100 €

Bez dokladovania príjmu a účelu

Pôžičky bez registra a bez dokladovania príjmu poskytujú možnosť získať peniaze tým skupinám obyvateľstva, ktoré majú problém s potvrdením príjmu. Ide hlavne o nezamestnaných ľudí na sociálnych dávkach, ženy na materskej dovolenke, dôchodcov, študentov pracujúcich na dohodu, ale taktiež živnostníci (SZČO) a podnikatelia. Títo ľudia majú možnosť požičať si najmä rýchle úvery, pri ktorých nie je nutnosť dokladovať svoj príjem. Pre nezamestnaných je to väčšinou jediná voľba ako získať úver.

Požičiavajte si len vtedy, keď viete, že danú sumu budete vedieť splatiť v dohodnutom termíne. A to aj v prípade pôžičiek bez nahliadnutia do registra.

Pri týchto taktiež nemusíte nijako dokladovať účel, na ktorý si chystáte požičať peniaze. Je teda jedno, či peniaze potrebujete na kúpu auta alebo na opravu nehnuteľnosti, nemusíte nikomu vysvetľovať načo použijete dané peniaze a môžete ich okamžite použiť na čokoľvek potrebujete.

Forma získania a vyplatenia peňazí

Pôžičku bez registra môžete získať nasledovnými spôsobmi:

 • Online
 • SMS textovou správou
 • Osobne

Vyplatenie môže prebehnúť nasledovne:

 • Platbou na účet
 • Osobne “na ruku”

Nedokážem splácať načas, čo mám robiť?

V prvom rade zachovajte rozvahu a kľud a snažte sa čím skôr upovedomiť nebankovú spoločnosť, v ktorej ste si požičali peniaze bez registra a ručenia a dohodnite sa na nových podmienkach, ktoré Vám umožnia splatiť Vašu dlžnú sumu. Samozrejme musíte rátať s tým, že takýto krok bude spoplatnený a navýšite si celkovú cenu pôžičky. Snažte sa teda zohľadniť všetky okolnosti pred požiadaním, nech sa vyhnete problémom ako sú exekúcia.

Taktiež môžete zvážiť refinancovanie pôžičky konsolidačným úverom.

4 komentáre

 1. Potreboval by som konsolidovať úvery, aby som znížil mesačné splátky.

 2. Potrebujem uver na opravu auta!

 3. Potrebujem súrne požičať na omeškanie splátky,alebo konsolidovať úvery,dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *